header-image

راهکارهای جامع فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت

گروه فناوری اطلاعات و گسترش ارتباطات هوشمند کهکشان بیش از دو دهه پیش به عنوان مرکزی پیشرو در تحقیق، پژوهش، آموزش، تولید و توسعه راهکارهای جامع فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت، کار خود را آغاز کرد.
گروه شرکت های کهکشان با رویکردی دانش بنیان، علاوه بر تربیت صدها هزار نیروی انسانی متخصص و توانمند و ایجاد اشتغال برای آنها و با هدف تکمیل چرخه خدمات خود، در شاخه های مشاوره، پیاده سازی و ارایه راه حل و محصول، توفیق خدمت رسانی به هزاران سازمان و شرکت را داشته و در انجام پروژه‌ها و خدمات مختلف فناوری اطلاعات کشورمان سهم داشته است.

گروه شرکت های کهکشان
کلیه تمرکز فعالیت های گروه کهکشان بر روی انجام پژوهش های بنیادین و تولید دانش بومی و ارایه راهکار ها و محصولات دانش بنیان و خاص منظوره کارآمد داخلی، در کنار تربیت نیروی انسانی متخصص است. امروز، کهکشان با نیروی انسانی متخصص، جوان، پرتلاش و پرانگیزه و با تجربه خود، بیش از پیش مصمم است تا نقشی موثر در نیل به اهداف ملی کشور در عرصه فناوری و امنیت اطلاعات ایفا کند و به نیازهای کشور پاسخ دهد.
تلاش برای ایفای نقشی موثر در نیل به اهداف ملی کشور

موسسه کهکشان نور

حوزه فعالیت: آموزش‌های تخصصی فناوری و امنیت اطلاعات

بیش از دو دهه از پایه‌گذاری اولین مجموعه از گروه شرکت‌های کهکشان، یعنی موسسه کهکشان نور به عنوان موسسه آموزشی می‌گذرد. کهکشان نور، اولین شرکت از گروه شرکت‌های کهکشان و یکی از پيشروترین موسسات در صنعت فناوری اطلاعات و ارائه کننده راهکارهايی به منظور توانمند ساختن افراد و موسسات در استفاده بهينه از تکنولوژی نوين دنيای امروز است. موسسه فرهنگی هنری کهکشان نور در سال 1379 با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را در حوزه آموزش دوره‌های فناوری اطلاعات آغاز کرد و امروز در حالی سومین دهه فعالیت خود را سپری می‌کند که خدمات علمی و آموزشی خود را به بیش از 40 هزار دانشجو و هزار سازمان در سراسر کشور ارایه کرده است. کهکشان نور با بهره‌گیری از اساتیدی مجرب، اتوماسیون پیشرفته آموزشی، ساختمان هوشمند آموزشی و کادری توانمند، دوره‌های تخصصی و بین‌المللی متعددی از جمله دوره‌های شبکه مایکروسافت، سیسکو، لینوکس، کامپتیا، مجازی سازی، امنیت و تولید و توسعه نرم‌افزار را مطابق با جدیدترین سرفصل‌های آموزشی بین‌المللی ارایه می‌کند.کهکشان نور با تاسیس نخستین ساختمان هوشمند آموزشی در کشور و ایجاد لابراتوارهای آموزشی پیشرفته و متناسب با نیازهای هر دوره آموزشی، محیطی ایده‌آل را برای آموزش‌های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات فراهم کرده است.

علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی، فعالیت های موسسه کهکشان شامل موارد ذیل نیز میشود: انتشارات کهکشان با هدف چاپ و توزیع جدیدترین نسخه کتاب‌های تخصصی، تولید محتوای الکترونیک و برگزاری دوره‌های مجازی، برگزاری سمینارها و کارگاه‌های آموزشی، اجاره لابراتوارهای تخصصی، مشاوره و پیاده سازی پروژه‌های تدوین اسناد راهبردی، مشاوره و پیاده‌سازی پروژه‌های آگاهی رسانی حوزه امنیت و مشاوره و پیاده‌سازی سند راهبردی آموزشی

کهکشان مشاور ایمن

حوزه فعالیت: مشاوره و ارایه راهکار در زمینه فناوری اطلاعات با تمرکز بر حوزه امنیت اطلاعات

شرکت کهکشان مشاور ایمن، از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را به منظور جداسازی بخش فنی و اجرائی از بخش آموزش آغاز نمود. هدف این مجموعه، ارائه خدمات تخصصی و جامع در کلیه بخش های صنعت فناور اطلاعات، علی الخصوص مبحث امنیت اطلاعات می باشد که با تکیه بر توانایی‌های بومی و دسترسی به امکانات بین‌المللی پروژه‌های بسیار بزرگی را در زمینه های مختلف، به ویژه حوزه مالی و اعتباری، به انجام رسانده است.

با توجه به افزایش روزافزون نیاز بخشهای گوناگون کشور همچون حوزه های نظامی، نفتی ، مالی و سایر ارگانها و ادارات به امنیت، بـخــش مهمی از فعالیت و توجه شرکــت کهکشان مشاور به این مهــم اختصاص یافته است.

در همین راستا، فعالیتهای دپارتمان امنیت شرکت کهکشان مشاور در سه بخش شبکه و فن آوری اطلاعات، امنیت اطلاعات و بخش تحقیق ، نوآوری و ابداعات تقسیم میگردد.

از جمله اهداف کهکشان مشاور میتوان به اجرای پروژه های کلان شبکه با استفاده از آخرين تکنولوژی های روز، انتقال تکنولوژی و تربيت متخصصين سازمان، توانمندسازی مشتريان به تصميم گيری های مطمئن و متناسب با نيازهای واقعی وارائه روش های مناسب و کارآمد برای استفاده از صنعت فناوری اطلاعات در جهت دستيابی به منافع سازمان نام برد.

فناور کهکشان دانا

حوزه فعالیت: ارائه محصولات و راهکارهای دانش بنیان در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت

شرکت دانش بنیان فن آور کهکشان دانا، پیشرو در تحقیق، پژوهش، تولید و توسعه راهکارهای جامع فناوری و امنیت اطلاعات، با هدف ارج نهادن به سياست هاي اقتصاد مقاومتي کشور و ارائه راه حل هاي بومي و نوآورانه با مجوز معاونت علمي رياست جمهوري ر سال 1393 تاسیس شد. این شرکت در حال حاضر، با انجام پژوهش های بنیادین، محصولات و خدمات بومی و خاص منظوره را در حوزه فناوری و امنیت اطلاعات، طراحی و تولید می نماید.

کهکشان دانا بر اساس تجارب وسابقه فعالیت و مشارکت در پروژه های زیرساخت حیاتی بانک ها و پروژه های ملی، اقدام به طراحی و اجرای راهکارهای بومی و محصولات دانش بنیان مورد تایید مراجع ذیصلاح نموده و موفق به اخذ مجوزهای متعدد افتا و گواهی ثبت اختراع شده است.کهکشان دانا در سال 1398 با محصول "دسترسی امن دانا" و در سال 1400 با محصول "سامانه دسترسی امن دانا – انتقال امن دانا" در گروه تنها 20 شرکت دارای محصول بومی امنیتی تاییده شده در مرکز افتا (گواهی ارزیابی امنیتی محصولات افتا) می باشد.

شرکت فن آور کهکشان دانا در حوزه های مشاوره ای و اجرای خدمات سرویس های فناوری اطلاعات از جمله:سرویس های زیرساخت مدیریتی، سرویس های پایش و مانتیتورینگ شبکه، سرویس های مجازی سازی مراکز داده، سرویس های زیرساخت شبکه و ارتباطات، سرویس های زیرساخت امنیت شبکه و ارتباطات نیز به مشتریان خود خدمت رسانی می کند.

کارسازان اندیشه‌های نوآفرین (کاران)

حوزه فعالیت: پلتفرم تخصصی کار و استخدام با هدف پاسخ گویی به نیازهای صنعت استخدام کشور

پلتفرم تخصصی کار و استخدام کاران از سال ۱۳۹۷ متعلق به شرکت دانش بنیان کارسازان اندیشه های نوآفرین با هدف پاسخ‌گویی به نیازهای صنعت استخدام درکشورمان راه اندازی شده است. موتور جستجوی کاران فرصت جستجوی آسان تمام فرصت‌های استخدامی کار را برای کارجویان فراهم می کند. کاربران کاران می توانند با شرکت ها آشنا شوند و با رزومه‌ساز آنلاین، ساخت رزومه ویدیویی و مطالعه مقالات تخصصی در مورد مشاغل و دنیای کار، با بازار کار و استخدام ایران همگام باشند.

سامانه هوشمند کاران با آدرس karan.ir به همراه اپلیکیشن موبایل آن، با تکیه بر دانش تخصصی فناوری اطلاعات و با تیم توانمند متشکل از متخصصان حوزه منابع انسانی، کارشناسان جذب و استخدام و تیم توانمند فنی و تحلیلگران داده، پلت فرم کاران را با تکنولوژی های به روز توسعه داده و پشتیبانی می کنند و در تلاشند تا مناسب‌ترین کارجویان را در کوتاه ترین زمان ممکن برای استخدام به کارفرمایان معرفی کنند. کاران با یک نگاه تخصصی به صنعت کار و استخدام تلاش کرده تا راهکار جامعی برای حل این مشکل ارائه کند؛ موتور جستجوی هوشمند مشاغل کاران با جستجو در میان تمام فرصت های شغلی در سراسر وب، این امکان را به وجود می آورد تا کارجویان بتوانند به صورت یکجا و بدون نیاز به منابع مختلف، تمام آگهی های استخدامی برای شغل موردنظرشان را به صورت یکجا در سایت کاران مشاهده کنند.